Category: Aktualitet

Lëkundje të forta tërmeti në vend, panik në Lezhë dhe në Durrës

Lëkundje të forta janë ndier mbrëmjen e sotme në qytetin e Lezhës dhe në Durrës. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, mes Lezhës dhe Durrësit, në një thellësi 2 kilometra. Deri tani mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallë Rihter. Nga raportimet eRead More

Doli gjallë nga autobusi, prek i riu me dëshminë: Më zgjuan të ulëriturat mendova se ishte ëndërr, s’e di si dola nga xhamat

Një ditë pas aks identit tr agjik afër Sllavonski Brod të Kroacisë ku humbën jetë dhjetë 10 kosovarë, familjet e v ikti mave mbërritën para spitalit.   Disa nga udhëtarët e pl agosur lehtë u liruan nga spitali gjersa 15 të lënduar rëndë janë ende në trajtim. Drilon Muji, njëRead More

“Po bëheshin gati për dasmë”, si e morën vesh familjarët për vdekjen e të afërmve në aksidentin tragjik

Katër viktimat nga aksidenti tragjik ishin nga Komuna e Gjakovës, dy nga të lënduarit në kujdes intensive. Nga Gjermania, kishin marrë rrugën për në vendlindje. Por, rruga për Valentinen dhe vajzen e saj, Erlinden, do të ndalej në këtë rrugë të Kroacisë. Nënë e bijë që gjendeshin në këtë autobus,Read More

E RËNDË: Katër anëtarë të familjes Rrustemi humbën jetën në aksídentin tragjík në Kroaci

E RËNDË: Katër anëtarë të familjes Rrustemi humbën jetën në aksídentin tragjík në Kroaci   Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur mëngjesin e së dielës në autostradën Bregana-Lipovac afër Slavonski Brod në shtetin e Kroacisë. “Gazeta Blic” mëson nga burimet e saj, se në mesin e dhjetë viktimave janëRead More

I ati humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci, postimi prekës i djalit të shoferit: Dhimbja shumë e madhe! Ditën që të çova te autobusi të përqafova, por pak

Naser Sylmetaj me të birin, Adhurimin Me një postim prekës ka reaguar djali i Naser Sylmetaj, një nga shoferët e autobusit që u aksidentua mëngjesin e sotëm në Kroaci, i cili  humbi jetën. Ai thotë se dhimbja është e madhe, ndërsa shton se ditën që e çoi te autobusi eRead More

E dhimbshme: Në mesin e të vdekurve në aksidentin tragjik në Kroaci është një 18 vjeçare (EMRI)

Në mesin e viktimave të aksidentit fatal në Kroaci të autobusit që po vinte nga Frankfurti për në Kosovë, është edhe 18-vjeçarja Anjeza Bellancia nga Krusha e Madhe. Klan Kosova ishte në vizitë në familjen e të ndjerës për të mësuar detaje nga ngjarja e rëndë, por të njëjtit nukRead More

E çméndura Antonelë! Ja si e surprizon të ëmën ish-konkurrentja e PërPuthen (VIDEO)

Antonela, ish-konkurrentja e programit “PërPuthen”, u bë një figurë publike vetëm falë pjesëmarrjes në emision. Ajo shihet mjaftë aktive në rrjete sociale.   Kujtojmë se pak kohë më parë Antonela ishte çdo mbrëmje në ekranin e Top Channel për një muaj radhazi, gjatë Euro2020 Bukuroshja 23-vjecare është nga Shkodra dheRead More

“Pashë njerëz të vdekur, njerëz pa krah”, flet njëri nga pasagjerët e autobusit që u aksidentua në Kroaci

Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe 44 të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:00, në Slavonski Brod, në Kroaci, në të cilin ka qenë i përfshirë një autobus nga Kosova, raporton Gazeta Sinjali. Një nga udhëtarët e autobusit e përshkroiRead More

“Ishim duke fjetur“: Me lot në sy i mbijetuari i tragjedísë tregon se si i tërhoqi të vdekurit në aksídent!

Një nga të mbijetuarit në tragjedinë që ndodhi në Kroaci nga aksidenti i autobusit që po udhëtonte nga Gjermania në Kosovë, ka rrëfyer i tronditur nga ajo që ka përjetuar. I mbijetuari F Hajdari nga Istogu, ka rrëfyer ngjarjen nga Kroacia për Radio Televizionin Publik (RTK), duke thënë se aksidentiRead More

Flasin familja Binakaj: Valentina ishte me tri vajzat, dy nga to shpetuan – E kishin parë nënën dhe motrën të vdekur

Në mesin e 10 viktimave nga aksidentit me autobus në Kroaci janë edhe një nënë e bijë nga fshati Devë i Gjakovës, njofton Klan Kosova.   Klan Kosova ka shkuar tek familja e viktimave, mirëpo të njëjtit nuk kanë pranuar të prononcohen para kamerës. Mirëpo, ata i kanë thënë KlanitRead More