Author: admin

Lëkundje të forta tërmeti në vend, panik në Lezhë dhe në Durrës

Lëkundje të forta janë ndier mbrëmjen e sotme në qytetin e Lezhës dhe në Durrës. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik, mes Lezhës dhe Durrësit, në një thellësi 2 kilometra. Deri tani mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallë Rihter. Nga raportimet eRead More

Mevlani refùzon ftesën e ditëlindjes së Antonelës, ja arsyeja (FOTO)

Mevlan Shaba, tashme këngëtari me famë të madhe i muzikës së lehte dhe pop, ish-konkurrent i programit më të përfolur të vitit “Për’Puthen”. Marrëdhënia e tij me bukuroshen nga Shkodra, Antonela ishte aq e ngùshtë saqë askush nuk e mendonte faktin se Mevlani do mungonte në eventin e ditëlindjes sëRead More

Ledjana “braktisë” Mevlanin përgjithmonë(VIDEO)

Dyshja e njohur u aludua se do dalin si çift nga programi. Megjithatë, ajo gjë nuk ndodhi dhe shumë fansa të tyre u zhgënjyen gjithashtu edhe publiku. Ndërkohë, Ledjana ka treguar në intervista se nuk do jetë bashkë me Mevlanin dhe se gjithçka ka përfunduar aty.   Tutje, përveç vendimitRead More

Doli gjallë nga autobusi, prek i riu me dëshminë: Më zgjuan të ulëriturat mendova se ishte ëndërr, s’e di si dola nga xhamat

Një ditë pas aks identit tr agjik afër Sllavonski Brod të Kroacisë ku humbën jetë dhjetë 10 kosovarë, familjet e v ikti mave mbërritën para spitalit.   Disa nga udhëtarët e pl agosur lehtë u liruan nga spitali gjersa 15 të lënduar rëndë janë ende në trajtim. Drilon Muji, njëRead More

“Po bëheshin gati për dasmë”, si e morën vesh familjarët për vdekjen e të afërmve në aksidentin tragjik

Katër viktimat nga aksidenti tragjik ishin nga Komuna e Gjakovës, dy nga të lënduarit në kujdes intensive. Nga Gjermania, kishin marrë rrugën për në vendlindje. Por, rruga për Valentinen dhe vajzen e saj, Erlinden, do të ndalej në këtë rrugë të Kroacisë. Nënë e bijë që gjendeshin në këtë autobus,Read More

Vazhdon telenovela e vitit. Antonela i habit të gjithë, bën deklaratën e fortë për Ledjanën

Ledjana, Mevlani dhe Antonela vijojnë të jenë kryetituj në media me deklarata e veprime të papritura, e shumë akuza ndaj njëri-tjetrit. Së fundmi, ka qenë Antonela ajo që ka bërë një deklaratë të papritur për Ledjanën duke thënë se ajo nuk e ka lejuar të publikojë këngët me Mevlanin. ERead More

Arbana Osmani i bën surprizën fantastike Eduartit, që thuajse do e donte çdo burrë

Një nga pasionet më të mëdha të çiftit shumë të dashur shqiptar, Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj, janë udhëtimet. Ata kanë treguar në rrjetet sociale se u pëlqen shumë të eksplorojnë vende e kultura të reja, e shpesh ndajnë me ndjekësit e tyre eksperienca e tyre nga udhëtimet që bëjnë.Read More

Më Fal – 2059 (27.07.2021) Promo – e Marte 6

Video është më poshtë:   Video është më poshtë: Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.   SaRead More

Më Fal – 2059 (27.07.2021) Promo – e Marte 5

Video është më poshtë:   Video është më poshtë: Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.   SaRead More

Më Fal – 2059 (27.07.2021) Promo – e Marte 4

Video është më poshtë:   Video është më poshtë: Faqja jonë është një faqe e cila ju’a mundëson t’i shikoni serialet më të fundit dhe më të shikuarat turke me përkthim shqip krejtësisht falas. Varësisht prej episodi, zgjidhni opsionin i cili ju përshtatet apo ju punon më mirë.   SaRead More